دسته بندی ها

لیست دسته بندی ها

از منوی کاتالوگ گزینه "دسته بندی ها " را انتخاب کنید. صفحه ای  که مشاهده میکنیم شامل لیستی از تمامی دسته های ایجاد شده می باشد.

کاتالوگ > دسته بندی ها

دو نوع دسته بندی اصلی و فرعی وجود دارد و نام دسته های فرعی (زیر دسته ها) بعد از علامت > و در ادامه نام دسته های اصلی می آیند.  بطور مثال همانطور که در جدول دیده میشود دسته تجهیزات جانبی دسته اصلی و اسکنرها دسته فرعی یا زیر دسته تجهیزات جانبی می باشد که بصورت زیر نمایش داده شده است.

تجهیزات جانبی > اسکنرها

 

ایجاد دسته بندی

جهت اضافه کردن یا ایجاد یک دسته بندی کافی است روی دکمه +  و چنانجه می خواهید دسته ای را حذف کنید، چک باکس دسته مورد نظر را فعال کرده و رو ی آیکن سطل زباله قرمز رنگ کلیک کنید.

پس از کلیک روی آیکن +  وارد صفحه "افزودن دسته بندی" می شوید که شامل سه بخش اصلی عمومی، اطلاعات، و طراحی می باشد.

 

عمومی

در این بخش فیلدهای مربوطه را تکمیل کنید. در این بخش به ازای هر زبان فعال یک برگه وجود دارد ، اطلاعات هر زبان را در برگه مربوطه وارد کنید.

 • نام دسته بندی:  در این فیلد نام دسته بندی را وارد کنید.
 • توضیحات:  چنانچه توضیحاتی برای دسته ایجاد شده وجود دارد در این بخش وارد کنید.
 • متا تگ عنوان: جزو فیلدهای ستاره دار است و حتما باید کامل شود. چنانچه دسته ایجاد شده توسط کاربر جستجو شود، متا تگ عنوان همان نامی است که در صفحه نتایج جستجو دیده میشود. همچنین همان نامی است که بالای صفحه مرورگر قسمت آدرس دیده میشود که به شناسایی که دسته بندی توسط موتورهای جستجو کمک میکند. 
 • متا تگ توضیحات: متا تگ توضیحات، شرح مختصری است راجع به دسته بندی ایجاد شده که در صفحه نتایج جستجو زیر متا تگ عنوان دیده میشود. 

 

 

اطلاعات

در این بخش تعیین میکنیم که دسته ایجاد شده دسته اصلی است یا خیر. تنظیمات مربوط به اینکه دسته بندی در منوی اصلی فروشگاه نمایش داده شود یا خیر نیز در این بخش انجام میشود.

 • سر دسته: چنانچه دسته ایجاد شده دسته اصلی است این فیلد را خالی بگذارید در غیر این صورت نام سر دسته ( که قبلا ایجاد شده) را وارد کنید.
 • کلمات کلیدی آدرس سئو: در این فیلد کلمات کلیدی مربوط به دسته بندی ایجاد شده را وارد میکنیم. این فیلد نیز به منظور شناخته شدن دسته و کالاهای مربوط به آن توسط موتورهای جستجو و بهینه سازی فروشگاه می باشد.

 

توجه: 

 • چنانجه نام دسته بندی از دو کلمه تشکیل شده است کلمات را با خط فاصله از هم جدا کنید.  (مثال: تبلت-10 اینچی)
 • کلمات کلیدی باید منحصر بفرد انتخاب شود، به این معنی که برای دسته های مختلف کلمات کلیدی یکسان انتخاب نکنید

 • تصویر: تصویری که مایل هستید به ازای دسته بندی ایجاد شده درفروشگاه نمایش داده شود را در این قسمت آپلود کنید. (به راهنمای مدیریت فایل ها مراجعه کنید.)
 • بالا: چنانچه مایل هستید که دسته ایجاد شده جزو آیتم های منوی صفحه اصلی فروشگاه باشد، چک باکس را تیک بزنید.
 • ترتیب: اگر گزینه "بالا" در حالت فعال قرار دارد، دراین قسمت اولویت دسته ایجاد شده را با عدد مشخص میکنیم. به عنوان مثال ترتیب دسته بندی تبلت 3 می باشد در نتیجه در منو اصلی در جایگاه سومین آیتم قرار دارد.

 

 

 • وضعیت: جهت نمایش دسته افزوده شده در این فیلد گزینه فعال را از منوی کشویی انتخاب کنید.

پس از اتمام مراحل فوق آیکن ذخیره را از بالای صفحه کلیک کنید تا دسته ایجاد شده به لیست دسته بندی ها افزوده شود. 

پس از تکمیل فرم های فوق دسته بندی ایجاد شده و کالاهای متعلق به آن بصورت زیر در سایت نمایش داده می شوند. 

کالاهای موجو در هر دسته بندی را می توان با کمک دکمه های مربوطه به دو صورت "لیستی " و "شبکه ای" نمایش داد. همانطورکه در تصویر فوق دیده میشود، چینش پیش فرض کالاها بصورت شبکه ای است.چینش بصورت لیستی در تصویر زیر قابل مشاهده است:

ویرایش دسته بندی 

جهت ویرایش دسته ایجاد شده کافیست از لیست دسته بندی بر روی آیکن ویرایش دسته مورد نظر کلیک کرده و وارد صفحه "ویرایش دسته بندی" شده و فیلدهای مورد نظر خود را ویرایش کنید و تغییرات انجام شده را ذخیره کنید.