گزینه ها

گزینه هایی مانند رنگ و اندازه که مشتریان می توانند تعیین کنند تا کالایشان را مشخص کنند. ازمنوی کاتالوگ روی گزینه ها کلیک کنید، در اینصورت لیست تمامی گزینه ها را مشاهده خواهید کرد. 

کاتالوگ > گزینه ها 

 

اضافه کردن گزینه

جهت اضافه کردن گزینه جدید روی آیکن "افزودن " بالای صفحه کلیک کنید.

 

فرم صفحه "اضافه کردن گزینه" را تکمیل کنید:

  • نام گزینه: با توجه به گروه خصصیتی "نوع مانیتور" که در بخش راهنمای خصوصیات اضافه کردیم اکنون گزینه "سایز مانیتور" را انتخاب میکنیم که شامل سایز های مختلف مانیتور می باشد.
  • نوع: در این قسمت نوع گزینه را از منوی کشویی انتخاب میکنیم. به عنوان مثال ما مایل هستیم کاربر تنها قادر به انتخاب یکی از گزینه باشد در نتیجه نوع گزینه را "select" انتخاب می کنیم. 
  • ترتیب: ترتیب قرار گرفتن گزینه ها را مشخص میکند.
  • نام مقدار گزینه: جهت اضافه کردن مقادیر مربوط به گزینه "سایز مانیتور" در این قسمت روی آیکن " افزودن مقدار گزینه کلیک کنید و فیلدهای مربوطه را تکمیل کنید. 

پس از تکمیل کردن فرم فوق گزینه ایجاد شده به لیست گزینه ها اضافه خواهد شد. 

در مرحله بعد لازم است گزینه ایجاد شده را به کالای مورد نظر اضافه کنیم. برای اینکار از مسیر کاتالوگ > کالاها به بخش کالاها رفته و روی آیکن ویرایش کالای مورد نظر کلیک کنید. 

در صفحه ویرایش کالا برگه " گزینه ها" را انتخاب کنید. در برگه گزینه ها روی کادر "گزینه ها" کلیک کرده و اول نام گزینه مورد نظر خود را که مایل هستید به این کالا اضافه کنید را تایپ کنید. به عنوان مثال ما می خواهیم گزینه سایز مانیتور را به کالای مورد نظر خود اضافه کنیم پس کلمه "سایز" را تایپ کرده ایم، همانطور که در تصویر دیده میشودگزینه "سایز مانیتور" در منوی ظاهر شده دیده میشود.

پس از انتخاب گزینه مورد نظر مقدار "ضروریات " را از منوی کشویی "بله" انتخاب کرده و در جدول نمایان شده روی آیکن "افزودن مقدار گزینه" کلیک کنید.

همانطور که مشاهده می کنید یک ردیف به جدول اضافه میشود.

با استفاده از منوی های کشویی مقادیر مورد نظر مربوط به  هر ستون را انتخاب کنید.

  • مقدار گزینه: مقادیری که از قبل برای گزینه "سایز مانیتور" در بخش گزینه ها ایجاد کرده ایم در این منو دیده میشوند، مقدار مورد نظر مثلا 17 را انتخاب کنید.
  • تعداد: تعداد کالای موجود در انبار (مانیتورهای با سایز 17 اینچ ) را وارد کنید.
  • از انبار کم شود: مشخص کنید که پس از اتمام مراحل خرید آیا از مجموع کالاهای موجود در انبار کم شود یا خیر.
  • قیمت: چنانچه این گزینه تغییری در قیمت (نسبت به قیمت مندرج در سایت) ایجاد میکند مبلغ ما به تفاوت را در این کادر وارد کنید. به عنوان مثال همانطور که در تصویر دیده میشود مانیتور های با سایز های 19 و 21 اینچ نسبت به مانیتورهای 17 اینچ به ترتیب 35000 و 85000 تومن گرانتر هستند واختلاف وزن آنها هم نسبت به وزن 17 اینچ مشخص شده است. 

بخش گزینه هایی که به کالای مورد نظر اضافه شده درسایت بصورت زیر نمایش داده خواهد شد.