نصب افزونه

بخش مدیرت افزونه ها از بخش افزونه ها > نصب افزونه قابل دستیابی است. کاربر باید برای استفاده از این قسمت دارای حق دسترسی "ویرایش" و "دسترسی" برای بخش افزونه ها > تغییرات و اصلاحات باشد. پس از ورود به صفحه "نصب افزونه با استفاده از کلید " آپلود" ماژول مورد نظر را آپلود کنید. 

آپلود

برای نصب افزونه جدید بر روی این کلید کلیک کنید. در نظر داشته باشید که قبل از اقدام به آپلود و نصب حتما نحوه درست نصب افزونه را مطالعه کنید. 

 

توجه: کاربر فقط مجاز به آپلود و نصب فایل هایی با پسوندهای ocmod.xml و ocmode.zip می باشد. 

 

پاک کردن

این کلید به منظور حذف فایل های موقت که ممکن است از عملیات نصب افزونه های قبلی باقی مانده باشند، استفاده می شود. بهتر است قبل از نصب هر افزونه جدید با استفاده از این کلید، فایل های باقی مانده قدیمی حذف شوند.

 

ادامه

در نرم افزار کاریبو، فایل های موجود در بسته نصب افزونه را برای بررسی وجود همان فایل ها بر روی سرور، بررسی می کند. در صورتی که فایل یا فایل هایی در بسته نصبی، قبلا بر روی سرور وجود داشته باشند، لیست اسامی آنها نمایش داده می شود و عملیات نصب موقتا متوقف می شود. در صورتی که از عملیات نصب و فایل های موجودی که در طی عملیات نصب بازنویسی خواهند شد، مطمئن هستید، با کلیک بر روی کلید ادامه، عملیات نصب را ادامه دهید. 

در اغلب موارد شما با نصب افزونه های جدید، فایل‌هایی را برای اعمال تغییرات در فایل‌های هسته کاریبو، آپلود می کنید. برای اطمینان از اعمال شدن صحیح اصلاحات، پس از نصب افزونه، باید از طریق مسیر افزونه ها > تغییرات و اصلاحات، روی کلید «به روز رسانی» کلیک کنید تا تغییرات جدید بر روی سیستم، اعمال شوند. در صورتی که خطایی در حین نصب، رخ ندهد باشد تصویری مشابه تصویر زیر مشاهده کنید :