آموزش تهیه یا بازگردانی بکاپ در دایرکت ادمین

  • تاریخ ثبت : شنبه,۱۳۹۱/۱۲/۱۲
  • تاریخ ویرایش : یکشنبه,۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  • تعداد بازدید : ۶۹۱۲
  • دسته : کنترل پنل DirectAdmin

تهیه و نگهداری یک بکاپ به روز از کلیه ی اطلاعات موجود در حساب کاربریتان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. توصیه میشود حتما به صورت مرتب در هفته دو بار و یا یک بار پس از هر تغییر مهمی که در سایتتان ایجاد میکنید، از اطلاعات خود یک پشتیبان کامل تهیه کرده و در صورت امکان آن را دانلود و در کامپیوتر شخصی خود نگهداری کنید. برای اشخاصی که بکاپشان حجم بسیار بالایی دارد و دانلود آن برایشان به هر دلیل مقدور نیست نیز توصیه میشود در مواردی که در بالا ذکر شد، یک بکاپ تهیه کرده و آن را بر روی اکانت خود یا یک اکانت مخصوص بکاپ ذخیره و نگهداری کنند.
این بکاپ ها در صورت بروز هرگونه مشکل در سایت شما، قابل بازگردانی بوده و پایداری اطلاعات شما را به شکل مناسبی تضمین میکنند.

چگونه از اکانت خود بکاپ کامل تهیه کنیم؟
به این منظور ابتدا وارد اکانت دایرکت ادمین خود شوید و از بخش Backup manager روی آیکن Create/Restore Backups کلیک نمایید.

برای شما صفحه ای مطابق زیر به نمایش در خواهد آمد :

در بخش بالایی این صفحه، یعنی در بخش Select Items to include in Backup به شما این اجازه داده میشود که آیتم هایی که مایلید از انها بکاپ تهیه شود را انتخاب نمایید. بهتر است این تنظیمات را در همین حالت نگه داشته و بکاپ کاملی از اکانت خود تهیه نمایید. در پایان روی دکمه ی Create Backup کلیک نمایید. پنل به شما پیامی ارسال خواهد کرد مبنی بر اینکه بکاپ شما تا دقایقی دیگر آماده خواهد شد. به محض آماده شدن بکاپ، در بخش Message System پیامی مبنی بر آماده بودن بکاپ به شما ارسال میشود و بکاپ جدید از طریق فایل منیجر و ورود به فولدر /backups در دسترس خواهد بود. شما میتوانید با مراجعه به این فولدر، بکاپهای خود را دانلود کرده و بر روی کامپیوتر نگهداری کنید.

در بخش میانی صفحه ای که در آن قرار دارید، عبارت Click here for a list of your current backups به چشم میخورد. کلیک روی این عبارت، شما را مستقیما به فولدر بکاپها در دایرکت ادمین هدایت خواهد کرد.

 

بازگردانی یک بکاپ در دایرکت ادمین 

برای بازگردانی یک بکاپ، ابتدا در پنل دایرکت ادمین در بخش Backup manager بر روی آیکن Create/Restore Backups کلیک نمایید.
در بخش پایین صفحه، بکاپ مورد نظر خود را برای بازگردانی انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر بکاپ مورد نظر در کامپیوتر شما ذخیره شده است، لازم است که پیش از هر چیز بکاپ را از کامپیوتر خود بر روی سرور آپلود کرده و در فولدر Backups در هاست خود قرار دهید. سپس این بکاپ را از لیست بکاپ ها برای بازگردانی انتخاب نموده و بر روی دکمه ی Select Restore Option کلیک نمایید.
ادامه ی این بخش از بسیاری جهات شبیه فرایند بکاپ گیری میباشد. اینجا لازم است به دایرکت ادمین بگویید که مایل به بازگردانی کدام بخش های بکاپ هستید. مثلا ممکن است مایل باشید فقط و فقط اطلاعات ایمیل خود را بازگردانید یا اینکه تنها مایل به بازگردانی بکاپ دامنه ها باشید و …. وقتی تنظیماتتان را به شیوه ی مورد نظر انتخاب کردید، در پایان بر روی Restore Selected Items کلیک نمایید.